Лист запорожців турецькому султану

Тема в розділі 'Минувшина Краю', створена користувачем Гайда, 2 сер 2013.

 1. Гайда

  Гайда Щойно зареєстрований

  Повідомлення:
  34
  Лист запорожців турецькому султану
  Рєпін І.Ю. Запорожці пишуть листа турецькому султануЛист є відповіддю Запорозьких козаків на вимогу турецького султана Мехмеда IV. Написаний у 1676 році. Був перекладений різними європейськими мовами. Німецький варіант листа активно поширювався австрійським командуванням серед власних військ під час битви за Відень у 1683 році.

  [ред.] Версія 1
  Увага! Ненормативна лексика!
  Зміст цієї статті або розділу може здаватися деяким читачам непристойним або образливим.
  Запорізькі козаки турецькому султану!
  Ти – шайтан турецький, проклятого чорта брат і товариш і самого Люципера секретар! Який ти в чорта лицар коли голою сракою їжака не вб'єш? Чорт висирає а твоє вiйсько пожирає. Не будеш ти, сукин ти сину, синiв християнських пiд собою мати, твого вiйска ми не боїмося, землею і водою будем битися з тобою, распройоб твою мать.
  Вавілонський ти кухар, Македонський колесник, Ієрусалимський бровирник, Олександрійський козолуп, Великого й Малого Єгипту свинар, Армянська свиня, Подолянська злодiюка, Татарський сагайдак, Каменецький кат, і всього світу і підсвіту блазень, а нашого Бога дурень, самого гаспида онук і нашого \\ крюк. Свиняча морда, кобиляча срака, різницька собака, нехрещений лоб, мать твою в'МАТ!!
  Отак тобі козаки відказали плюгавче! Невгоден єсі матері вірних християн! Числа не знаєм бо календаря не маєм, місяць в небі, рік у книзі, а день такий у нас як і у вас, поцілуй за те у сраку нас!..
  Пiдписали: Кошовий отаман Іван Сірко зо всім кошом запорізьким

  [ред.] Версія 2
  Запорожские казаки турецкому султану!
  Ти, султан, чорт турецкий, і проклятого чорта брат і товарищ, самого Люцеперя секретарь. Якій ты в черта лыцарь, коли голою сракою ежака не вбъешь. Чорт высирае, а твое вiйско пожирае. Hе будешь ты, сукiн ты сыну, сынiв христiянських пiд собой маты, твойого вiйска мы не боiмось, землею і водою будем биться з тобою, распр\\ твою мать. Вавилоньский ты кухарь, Макидоньский колесник, Iерусалимський бравирник, Александрiйський козолуп, Великого и Малого Египта свинарь, Армянська злодиюка, Татарський сагайдак, Каменецкий кат, у всего свiту і пiдсвiту блазень, самого гаспида внук и нашего// крюк. Свиняча ты морда, кобыляча срака, різницька собака, нехрещений лоб, мать твою въеб. От так тобi запорожці виcказали, плюгавче. Hе будешь ти і свиней христiанских пасти. Теперь кончаемо, бо числа не знаемо і календаря не маемо, мiсяц у небi, год у книзя, а день такий у нас, якиі і у Вас, за це поцелуй в сраку нас!
  Пiдписали: Кошевой атаман Иван Сирко зо всiм кошем Запорожськiм.

Поділитися цією сторінкою