Військова агресія московської імперії

Тема в розділі 'Поточні справи та погляд у майбутнє', створена користувачем Крук, 3 бер 2014.

1. Крук

Крук Щойно зареєстрований

Повідомлення:
    442
    як і передбачалося, москалі не дали нам часу на перепочинок і посунули на нас війною.
    але на щастя сьогодні ми маємо сильних та впливових союзників.
    окрім того москва вперше у своїй історії стикнеться з регіональним альянсом Київ-Варшава-Стамбул.
    як на мене це фатальна помилка путіна адже москві ніколи не вдавалося захоплювати Україну самотужки.
  2. Крук

Повідомлення:
    442
  3. Крук

Повідомлення:
    442
    Сполучені Штати Америки - справжній гарант який дотримується своїх зобовязань перед Україною.
    На форумах зявилася інформація що Шостий Флот США пройшов Егейське море та утворив формацію для проходу через Дарданелли у Мармурове море.

VtorgnennyaMoskaliv2.jpg
  4. Крук

Повідомлення:
    442
    готується удар по Одесі?

VtorgnennyaMoskaliv3.jpg
  5. Крук

Повідомлення:
    442
    Сьогодні мені прийшла повістка. Завтра маю прибути до воєнкомату.
  6. Крук

Повідомлення:
    442
  7. Птиця Слава

Птиця Слава Щойно зареєстрований

Повідомлення:
    97
    Круче, я не знаю, що в таких випадках можна побажати, тому бажаю нам усім перемоги - і - без крові .... Силою Духу і політики, якщо це можливо і якщо так потрібно в даній ситуації...
    Мої знайомі теж почали отримувати повістки.
    Нам, жінкам, лишаєтся молитися, пройти курси медичної підготовки і працювати. Хоча, якщо прийдеться воювати - то прийдеться.

З приводу союзників - так Бог дав і так склалася ситуація, що у Штатів зараз немає іншого виходу, аніж як нас підтримати. Хай і надалі буде так.
    Приємно здивована підтримкою Польщі - я її відчуваю навіть на побутовому рівні, мої знайомі поляки всі звернулися з словами підтримки. Те, що ми не завжди були союзниками історично, зараз немає значення - вони нас розуміють як ніхто, це мені казали живі реальні люди звідти.
    Вірю в Турцію - з ними я теж стикалася і не на рівні "відпочинку на морях" - дуже організований, сильний, дружний і дисциплінований народ. Кажуть, що у них друга за потужністю армія в НАТО.
    Дай, Боже, щоб усе вирішилося найкращим можливим способом для України....
  8. Птиця Слава

Повідомлення:
    97
    Last edited: 5 бер 2014
  9. Крук

Повідомлення:
    442
    Вчора отримав мобілізаційне розпорядження але воєнком сказав щоб я йшов додому і чекав дзвінка з викликом на збори.
    Збори проходитимуть в області і вони зараз думають яким чином нас доставляти туди майже за 100 км.
    Схоже що учбові центри ще тільки облаштовуються і це зрозуміло бо систему підготовки резервістів вже давно розвалили тому нічого не готово.
  10. Крук

Повідомлення:
    442
  11. Крук

Повідомлення:
    442
    ну що ж, минуло 2 тижні.
    висловлю свої думки щодо відомих подій в Україні.

1) те що показують на ТБ про мобілізацію - блеф та дезінформація на 90%.
    систему навчальних центрів та підготовки резервістів вже розвалено на 100%.
    коли я служив в ЗСУ то хоча б ще був інструкторський склад а зараз вже і цього немає.
    може небути полігонів, може невистачати озброєння але якщо є професійні, талановиті інструктора то все буде ОК.
    якісний інструктор - це довгі роки підготовки, десятки років.
    тобто у нашому випадку це кінець бо інструкторський корпус, суть-основа - знищено.
    тому забудьте про навчальні збори при мобілізації їх не буде а буде імітація.
    тому у разі початку широкомасштабних бойових дій 99% відсотків ополченців отримають (можливо бо арсенали є далеко не у кожній області) зброю за кілька діб до ймовірного бойового контакту і повторять долю (на 99% трагічну) своїх прадідів яких без підготовки було кинуто у бій з професійною армією.
    тому до цього ситуацію не потрібно доводити у жодному разі бо тоді будуть просто величезні жертви і зрештою марні.
    на телебачені деколи зявляються сюжети про офіцерів-відставників які готові створювати офіцерські батальйони і інша подібна маячня.
    це блеф, так само як і "мобілізація" від РНБО.
    наскільки я знаю у небесній сотні немає жодного офіцера відставника (а їх на майдані було досить багато). як ви думаєте чому?
    навіть якщо забути про фіз та проф деградацію (що є обєктивним чинником адже більшість з них вже по 10 років поза збройними силами) офіцер - менеджер у воєнній технології а не виконавець. це різна психологія. у певних точкових операціях від них буде звичайно кращий ефект ніж від інших ополченців але у середньо та довгостроковій перспективі ефективність буде наближатися до середньостатистичного підрозділу ополченців.

пм
    коротше, дуже раджу усім "нульовим" потенційним ополченцям, партизанам шукати родичів-знайомих у кого є нарізна+глаткоствольна зброя купувати патрони і зробити хоча б по 300 пострілів як з гвинтівки так із рушниці на дистанції 20-70 метрів, вправами по 10-15 пострілів з перезарядкою у стійці, з коліна, лежачи. це обійдеться десь в 3000-4000 грн і не зробить з вас стрільця але це дасть вам розуміння що таке зброя (щоб себе чи своїх не підстрелили ще до бою) , трішки адаптує вас до звуку пострілу, покаже вам що ви невмієте влучно і швидко стріляти далі 20 метрів і саме головне ви побачете як стріляють досвідчені стрільці (навіть ті ж мисливці) з якими вам доведеться стикнутися у бою. це буде корисно бо переоцінка власних можливостей - смерть.

далі буде...
    Last edited: 22 бер 2014
  12. Птиця Слава

Повідомлення:
    97
    тренування та навчання можна організувати самим - в Києві створено ініціативні групи по районах міста ( так звані громадські варти), деякі з них проводять альтернативні збори, деякі навіть проводять свої курси першої медичної допомоги. На жаль, варта в моєму районі медичні курси поки що не проводить :).

ось, наприклад, таке :
    Громадянська варта Дарницького району
    2 годин(-и) тому
    Збір усіх, хто записався на польовий вишкіл, в неділю о 16 годині біля центрального входу парку Партизанської слави. Розподіл на територіальні підрозділи і групи, налагодження радіозв'язку, основи організації спротиву в місті, визначення рівнів підготовки для груп.
  13. Крук

Повідомлення:
    442
    скажу прямо - тим хто немає хоч якогось військового досвіду вже пізно його здобувати.
    в даному випадку всі "ініціативні групи" і "польові вишколи" вже марні (цим треба було займатися хоча б останній рік).
    також люди повинні зрозуміти що "ініціативні групи" це дуже небезпечно адже дані про членів груп з великою ймовірністю (бо відсутній будь-який контрозвідувальний захист інформації) через пяту колону потраплять до ворога і якщо відбудеться окупація то саме члени цих ініціативних груп стануть першими жертвами.
    тому для тих хто готується до партизанського спротиву потрібно насамперед подбати про конспірацію: підчистити сторінки в соцмережах, подивитися що видають пошукові системи на ваш ПІБ і також максимально почистити небажане, подивитися що у вас зберігається вдома, провести відповідні бесіди з дітьми тощо.
    єдине чим дійсно на мою думку можуть допомогти непідготовлені громадяни це боротьба з пятою колоною - в умовах війни не треба соромитись повідомляти органи безпеки про підозрілу активність окремих осіб, груп осіб, юридичних осіб та місцевих громадських організацій. звичайно для порядної людини це огидно але це війна а на війні робляться ще більш огидні речі щоб здобути перемогу. пята колона в тилу це диверсії, саботаж, поширення паніки та дезінформації тому кожному патріоту України потрібно скласти власний список (опис проблеми, ПІБ, адреса, тел.) осіб з числа сусідів, колег по роботі, знайомих які мають активну антиукраїнську позицію щоб у разі початку "гарячої" фази війни бути готовим передати дані органам безпеки а також бути готовим до неприємних сюрпризів з їхнього боку у разі окупації.
  14. Упертюх

Упертюх Учасник

Повідомлення:
    168
  15. Крук

Повідомлення:
    442
    якщо подивитися на те що планувалося і те що відбувається зараз то очевидно що путлєр вже втратив темп та ініціативу.
    також думаю очевидно що правлячий клан рф змирився з ізоляцією та економічною стагнацією які неминуче тепер (після провалу бліц-кригу з повернення янушеску) очікують рф.
    путлєр добре памятає чим санкції закінчилися для срср.
    в такій ситуації у людей часто є спокуса іти ва-банк а ва-банк у даному випадку - Київ як центр державної інтеграції України.
    тому як на мене імітувати загрозу будуть з півдня та сходу а бити будуть з півночі.
    також впевнений що Трансдністрія та північ Молдови - ідеальний напрямок для інфільтрації диверсійних спецпідрозділів для києвської операції.
  16. Крук

Повідомлення:
    442
    доречі як на мене то нова влада діяла в Криму вірно, щоб там хто не казав.
    я більш ніж задоволений (щоб не наврочити) робою РНБО.
    все робилося і робиться вкрай прагматично - виходячи з наявних можливостей, тверезої оцінки ресурсів та приоритетності завдань.
    дуже сподіваюсь що так триватиме і надалі незважаючи на різного штибу істеричок (типу кличка та деяких інших пришелепків ударівських).
    з вмсу та зсу у Криму витиснули максимум того на що вони здатні на сьогодні без додаткових, надмірних і непродуктивних витрат.
  17. Птиця Слава

Повідомлення:
    97
    Я теж думаю, що те, як діяли в Криму, попри всі нарікання, було швидше усвідомлено та сплановано, ніж просто від безпорадності та безвиході. До речі, дії Кабміну і прем"єра теж набагато кращі, ніж очікувалося.
  18. Крук

Повідомлення:
    442
    повертаючись до теми мобілізації і підготовки до "гарячої" фази війни.
    2) серед моїх добрих знайомих є троє офіцерів запасу.
    як тільки почалася агресія до них також телефонували з військомату щоб вони підійшли.
    так от двоє з них відморозились (типу хай повістки шлють як по закону) - ну з ними все зрозуміло.
    а один все ж пішов а йому там кажуть - записуйся добровольцем (тобто бери відпустку на роботі за власний рахунок і вперед).
    можна багато говорити про патріотизм але, перепрошую, самовідданих патріотів на весь периметр кордонів не вистачить.
    треба залучати і просто звичайних (малозабезпечених) лояльних громадян у яких на утриманні сімї, діти, батьки і які просто банально не можуть собі дозволити служити за власний кошт.
    взагалі на відставників-офіцерів я б не розраховував.
    ті хто пройшов радянську школу вже застарі для таких танців а ті хто деградував разом з українською армією в масі своїй зневажливо ставляться до держави.
    за ці три тижні я переконався що єдиною боєздатною (в сенсі бажання воювати з агресором) силою у Україні є лише Правий Сектор і афілійовані з ним структури.
    навіть сьогоднішнє убивство Сашка Білого продемонструвало які "заряжені" люди у Правому Секторі - він не здався без бою хоча напевне зрозумів що проти нього взвод професійних кіллерів.
    і трагедія в тому що ці кілька десятків мєнтовських кіллерів ніколи не будуть воювати проти кацапів а Сашко Білий воював би.
  19. Птиця Слава

Повідомлення:
    97
    я думаю, потрібно якось пролобіювати, щоб роботодавці лишали робоче місце за тими, хто був мобілізований. На жаль, так буває далеко не завжди. Хоча в тій же Туреччині робоче місце і посада зберігається, і, до речі, в них інколи люди бувають мобілізовані в досить дорослому віці - принаймні точно не в 18. Я вже не кажу про Швейцарію.
    З приводу Музичко - неоднозначно. Сьогодні читала гарне порівняння з одним епізодом з "Гри престолів". Там жив собі такий легендарний контрабандист, якого ніхто не міг спіймати, і за голову якого давали гори золота. І от сталося таке, що на батьківщину цього героя вторглися вороги, його сюзерена і залишки війська обложили в фортеці. Почався голод, всіх щурів і котів поїли. І цей контрабандист виявився патріотом, завантажив човен харчами і цибулею від цинги і таки провіз це все в ту фортецю, хоча ніхто туди пробратися не міг. В результаті його човен з харчами врятував його сюзерена і долю його країни. Але перше, що зробив той князь - це відрубав декілька пальців на руці тому спасителю як контрабандисту. А потім подякував за спасіння, дав йому титул, зробив намісником, вони подружилися і контрабандист став його довіреною особою.
    Я повністю згідна з таким підходом. Вважаю, що зачищати Музичко не мали права. Але закривати очі на його витівки - також. І правильно було б вчинити так (образно кажучи), як з тим контрабандистом.
    І взагалі - великою проблемою ( і не тільки для нашої країни і для нашої армії) є те, що майже ніхто не вміє працювати з кадрами - розуміти їх придатність, правильно вчити, правильно розставляти по місцях і так далі. Ця проблема є глобальною. На потрібних місцях - і в армії також - мають бути професіонали з правильною мотивацією.... а не "свої" та "хороші" хлопці та дівчата...
  20. Крук

Повідомлення:
    442
    Схоже завтра вже може бути гаряча війна. Більше неможу нічого написати. Знову до воєнкомату...

Поділитися цією сторінкою