Військова еліта в сучасному світі

Тема в розділі 'Життя та події за межами Краю', створена користувачем Крук, 21 сер 2013.

 1. Крук

  Крук Щойно зареєстрований

  Повідомлення:
  442
  нещодавно потрапила мені на очі аналітична стаття яка присвячувася скандалу навколо керівника цру Девіда Петреуса.
  я не міг її пропустити оскільки чотиризіркові генерали Петреус та Маккрістал керували коаліціними військами в іраку та авганістані в найбільш важкий період компанії - період антипартизанської війни. а це дуже цікаво. до слова скажу що по американському законодавству в усіх видах зс сша разом одночасно не може бути більше 12 чотиризіркових генералів а Петреус отримав свою четверту зірку задовго як став керувати цру (призначення в цру по великому рахунку можна вважати пониженням по службі для чотиризіркового). це ще більше підігріло мою цікавість. окрім того я памятаю як я був здивований у 2010 році коли також після гучного скандалу пішов у відставку з посади командувача коаліційних сил в авганістані чотиризірковий генерал Маккрістал. і тут ситуація повторюється знову.
  автор аналітичної статті повязав в аналізі долі обох генералів тим більше що вони перетинались по службі: коли Петреус командував військами в іраку то Маккрістал бу командувачем його сил спеціальних операцій, потім Маккрістал зрівнявся в званні і посаді з Петреусом ставши командувачем коаліційних сил в Авганістані. зрештою після відставки Маккрістала Петреус тимчасово перейняв його обовязки в Авганістані.
  так от саме ці два чотиризіркові генерали стикнулися з сучасною партизанською війною у всій красі. їхні попередники провівши інтервенцію і знищивши регулярні збройні формування виявилися безпомічними перед партизанською війною довівши ситуацію до межі виводу військ. буш зумів знайти тих хто виправив ситуацію і зробив це блискуче. так от проаналізувавши статистику роботи Петреуса і Маккрістала в іраку і авганістані та порівнявши її зі статистикою по всіх чотиризіркових генералах зс сша за всю історію автор стверджує що ці два генерали - найефективніші та найзавантаженіші за всю історію сша. там було багато порівнянь в тому числі з генералами другої світової війни та громадянської війни в сша. але мені запамяталося не це, а два факти:
  1) до призначення Петреуса командувачем сил в іраку, а Маккрістала керівником обєднаного командування спеціальних операцій) частота терористичних вибухів в регіоні багдаду була 140 на місяць (95% жертв цих вибухів були цивільні іракці які опинялися не втому місці в невдалий час). через 3 місяці їхньої роботи частота атак знизилася до 10 на місяць (зараз 1-2 на місяць). так ж історія повторилася в авганістані коли там почав командувати Маккрістал. це вражає як з точки зору ефективності так і з точки зору скільки життів врятували ці два генерали за роки своєї служби.
  2) виявляється ці два генерали від загального часу генеральської служби провели на передовій бойових дій більше часу ніж будь-який генерал не тільки сша за всю історію, але ніж будь-який генерал порівнюючи навіть з генералами воюючих сторін другої світової війни. звичайно можна стверджувати що ці війни неспівмірні, але доприкладу генерали зс рф в чечні 1994-2002 і близько не стоять до них по цьому показнику (та й по іншим також) хоча мали тіж виклики. окрім того слід памятати що диверсійно-снайперська війна в іраку та авганістані в рази інтенсивніша ніж була у другій світовій війні і генерали які понад 70% часу проводять "у полі" дуже ризикують (тим більше що їхні обличчя відомі дуже добре).
  Маккрістал після відставки не зник, сподіваюсь і Петреус також не зникне.
  Девід Петреус
  [​IMG]
  [​IMG]

  Стенлі Маккрістал
  [​IMG]
  [​IMG]
 2. Крук

  Крук Щойно зареєстрований

  Повідомлення:
  442
  Маккрістал після відставки викладав в університеті деякий час.
  А це одна з його відкритих лекцій.
  Тепер ті хто колись мали змогу спілкуватися чи бачити хоча б по тб якогось із представників українського генералітету можуть співставити рівень.
  там можна увімкнути субтитри

Поділитися цією сторінкою